Články

Unikátny projekt Tomiho Kida: Boxerskú akadémiu mu budú závidieť aj v zahraničí!

Tomi KID

TOMI KID KOVÁCS

22.10.2018

Unikátny projekt Tomiho Kida: Boxerskú akadémiu mu budú závidieť aj v zahraničí! článok / blog   

Bratislava - Bývalý profesionálny boxer Tomi Kid Kovács (39) sa ide pustiť do ambiciózneho projektu, ktorý nám budú závidieť aj v zahraničí. Starú hospodársku budovu, ktorú odkúpil za stotisíc eur, chce zrekonštruovať a vybudovať najväčšiu boxerskú akadémiu na Slovensku. Po dokončení chce pritiahnuť reprezentáciu, či zahraničné kluby.

 

Rodák z Galanty odkúpil v obci Matúškovo, kde býva aj s rodinkou takmer storočnú budovu, aj s priľahlým pozemkom. Plánuje ju kompletne zrekonštruovať a vybudovať najväčšiu boxerskú akadémiu na Slovensku. Celý projekt bude stáť 500-tisíc eur. „Nová akadémia, ktorú idem budovať, bude jedinečná na Slovensku, ale aj v zahraničí. Zaujímavosťou je, že ju s mojimi zverencami voláme „Stará dáma“. Je to bývalá hospodárska budova s tromi poschodiami. Je ideálna na boxerskú telocvičňu alebo na akadémiu boxu,“ prezradil pre denník Plus JEDEN DEŇ Tomi Kid Kovács.

 

Rozmermi bude budova najväčším boxerským objektom na Slovensku. Lákadlom pre návštevníkov však bude boxerská telocvičňa, ktorá bude svojim vzhľadom jedinečná. Už teraz je však jasné, že sa tam nebudú vychovávať len mladí pästiari. Na svoje si v novej akadémii Tomiho Kida prídu aj ľudia, ktorí nechcú biť do mechu a stáť v ringu,

 

„V pláne máme pripravenú špeciálnu boxerskú telocvičňu, ktorú budeme robiť na štýl retro. Steny budú bez omietky, iba z tehál. Priestor má 400 metrov štvorcových. Budú tam štyri boxerské ringy. Nad boxerňou bude moderné fitness centrum. V ňom bude šéfovať moja Dominika. Na najvyššom poschodí, v podkroví chcem ešte spraviť saunu a regeneračnú miestnosť, čo je pre športovcov tiež veľmi dôležité,“ povedal s nadšením.

 

Očakáva, že po dokončení sa bude akadémia plne využívať. „Oslovil som mojich priateľov v zahraničí. Ukázal som im vizualizáciu a boli doslova príjemne šokovaní. Bez problémov tam privítam aj slovenskú reprezentáciu,“ povedal majster sveta WBF a majster Európy WBO. Objekt, ktorý má rozlohu 22 árov, nebude výlučne slúžiť len na box, ale aj na zábavu a relax. Na svoje si tam prídu aj malé deti, ktoré sa budú môcť hrať v „kid zóne“, kde sa im bude venovať práve bývalý úspešný pästiarský šampión.

 

Zaujímavosťou je, že okolo budovy bude bežecká dráha, ktorá bude mať 300 metrov. Slúžiť bude na rozcvičku a zahriatie svalstva. Tomiho cieľom je, aby stavbu zvládli už do jedného roka, pretože si chce slávnostné otvorenie dopriať ako vianočný darček.

 

Čo bude v nových priestoroch?

 

Prízemie - ubytovacie priestory pre 50 ľudí

Prvé poschodie – boxerská hala

Druhé poschodie – fitnescentrum a kardiozóna

Podkrovie – regeneračná zóna so saunami

 

Autor: Ľubomír Mravec

Prečítané: 801xĎalšie články